Vlastimil Klusoň – hodnocení přípravy A týmu

22.08.2020

V neděli 23. srpna vstoupí hradišťský A tým do nové sezony nejnižší krajské soutěže. Na úvod přivítá nepříjemné Chotoviny. Svěřenci Vlastimila Klusoně sehráli šest přípravných zápasů, ze kterých si odnesli čtyři výhry a dvě remízy. Mužstvo opustil pouze Marek Valach, na druhou stranu do týmu přišli Radek Stropnický, Tomáš Blažek, Martin Pohnán, Matouš Kačírek nebo Michal Pavlík. Přípravu i cíle do nové sezony nastínil trenér Klusoň v krátkém rozhovoru.

Jak probíhala příprava na novou sezonu?

V šestitýdenním cyklu jsme na začátku nabírali kondici, a podle toho vypadal i přístup některých hráčů. Na trénincích byla nižší účast, kluci měli také dovolené. Nechci některým hráčům sahat do svědomí, ale asi nechápou týmovou práci. Zapojili se i někteří dorostenci, kterým příprava s muži určitě neublížila. Někteří se jeví velice dobře. Postupně se účast vylepšovala a ke konci přípravy už jsme mohli pilovat herní činnost. V přípravě jsme odehráli šest zápasů, většinou proti účastníkům jiné skupiny B třídy. Bylo vidět, že nám někdy dělala problém sehranost.

Jak se pro letošní ročník změnil kádr?

Na začátku roku odešel Marek Valach. Do týmu se zapojil Tomáš Blažek, který se vrátil z Protivína a Radek Stropnický z Písku. V letní přípravě jsme získali Martina Pohnána z Čimelic a talentovaného Matouše Kačírka z FK Příbram. Dobře se jeví i dorostenec Dominik Filaus. Přípravu s námi po roce absolvoval také Michal Pavlík. Rádi bychom stavěli na hráčích, kteří mají zájem hrát a zapadnou do mužstva.

Jaké budou cíle pro následující sezonu?

Samozřejmě chceme hrát co nejvýše, ale uvidíme, co udělala s týmem obměna kádru. Ale negativně by se to projevit nemělo. Chceme hrát fotbal, který se bude líbit divákům. Tím je chci také pozvat na naše první utkání. Záleží také, jak se soutěží zahýbe Covid. Moc nevěřím, že soutěž proběhne standardním způsobem.

Lucie Mužíková