Tereza Suková

Mrzí mě všechny prohry, které máme za sebou, ale někdo prohrát musí.

S fotbalem jsi začínala v hradišťké mládeži. Jak na tyto časy vzpomínáš?

Fotbal s klukama mě moc bavil. Myslím si, že kdybych začínala v ženském týmu, tak bych nebyla do fotbalu tak "zažraná" jako dnes. S klukama jsme tvořili, řekla bych, dobrý tým a velmi ráda na to vzpomínám.

Pamatuješ si na svůj první zápas? Na jakém postu jsi nastoupila?

Na úplně první zápas si nepamatuju. Jediné, co mi utkvělo v hlavě je, že jsem byla velmi nervózní a bála se, abych to klukům nepokazila. Vím, že mě podporoval jak můj skvělý trenér, tak i spoluhráči i rodina. Ze začátku jsem hrála v útoku, ale nikdy jsem na to nebyla. Postupem času jsem začala hrát obranu a tam už jsem se cítila dobře.

Jaké byly Tvé sportovní začátky? Zkoušela jsi i jiné sporty?

Ještě když jsem byla malá tak jsem zkoušela aerobik. Potom jsem přesedlala na tancování v ZIPu. Zkoušela jsem i volejbal, což asi není úplně moje parketa. K fotbalu jsem se dostala tak, že jsem jezdila s mým bratrem na fotbalová soustředění a trénovala tam. Má na tom také zásluhu Vráťa, který mi často říkal, ať jdu hrát. Nejdříve jsem zkoušela zkombinovat tancování i fotbal, ale zvládla jsem to jen rok a půl, protože se mi začaly krýt tréninky.

Je nějaký post, kde nastupuješ nejraději, a naopak který nemáš ráda?

Vždycky jsem měla nejraději stopera. V ženském týmu jsem začala hrát obranu, která mě také baví. Kdysi mě lákalo zkusit i středního záložníka, ale asi to není post pro mě. Co se mi příčí, je krajní záložník, protože je hodně o běhání a v tom já moc nevynikám.

Kdyby jsi se měla hodnotit, kde vidíš své nejsilnější, a naopak nejslabší stránky?

Možná, že jedna z mých silnějších stránek je zápal pro hru. Nejslabší je podle mě běh.

Jak se během dlouhé pauzy udržuješ v kondici?

Snažím se cvičit a byla jsem párkrát běhat. Už mi hodně chybí tréninky. Doufám, že to zase co nejdřív společně rozparádíme na trávě.

Během podzimní části jste zaznamenali tři prohry v řadě. Která z nich Tě mrzela nejvíc?

Nejvíce mě naštvala prohra s Domažlicemi. Mrzí mě všechny prohry, které máme za sebou, ale někdo prohrát musí.

Máš na závěr našeho rozhovoru nějaký vzkaz pro spoluhráčky?

Chtěla bych jen vzkázat, že se těším, až zase všechny uvidím a až si společně zahrajeme a zatrénujeme.