[Muži] Hradiště na jaře pomalu, ale systematicky boduje

10.04.2017

PÍSEK/HRADIŠTĚ - Fotbalová 1. A třída má v jarní části za sebou tři kola. Po podzimní části soutěže poslední Hradiště ještě neprohrálo, ale ani nevyhrálo. Tři body za tři remízy má na svědomí nový trenér Miroslav Laňka, ale k opuštění suterénu tabulky to zatím nestačí.

V duelu s mužstvem Chýnova, které se nachází v klidném středu tabulky, šli hráči Hradiště do rychlého vedení, o které však stejně rychle přišli. Po vyrovnané první půli měli domácí ve druhém poločase převahu i více brankových příležitostí, ale ve slunečném nedělním odpoledni diváci už gól neviděli.

Trochu všeobecného vzruchu nastalo v situaci, kdy gólman hostí Radek Basík chytil dlouhý centr, směřující pod břevno jeho branky a s míčem skončil na brankové čáře na zádech. Jestli se dostal míč za čáru či nikoliv, kvůli absenci záznamového zařízení teď už nikdo nezjistí. Hlavní sudí Luboš Formánek neshledal žádnou překážku ve hře a pokračovalo se dál za stavu 1:1.

Sympaticky se ke sporné situaci vyjádřil domácí trenér Laňka, který se na nic nevymlouval a stručně poznamenal: "Tenhle moment výsledek utkání neovlivnil."

TJ Hradiště - FC Chýnov 1:1 (1:1)

Branky: 2. Rybár - 5. Král

Hradiště: Kaška - Výrostek, Chassard (38. Slavíček, 90. Hubička), Hanus, Valach - Vepřovský (78. Kačírek), Blažek, T. Žalud, Čejka - L. Pichlík, Rybár

Rozhodčí: Formánek - Kroutl, Talíř. ŽK: 1:1. Diváků: 71

Ve středečních Píseckých postřezích najdete objektivní a upřímné hodnocení nového hradišťského lodivoda Miroslava Laňky.