Hradiště vedení se Střelskými Hošticemi neudrželo, zápas skončil remízou

02.08.2020

STRAKONICE - Po výhře na turnaji v Dřítni se Hradiště vydalo na další přípravný zápas do Strakonic, kde poměřilo síly se Střelskými Hošticemi. Obě mužstva nastupují v rozdílných skupinách nejnižší krajské soutěže. Týmy se střetly už před dvěma měsíci v hradišťském areálu, tehdy byl úspěšnější klub ze Strakonicka, který si odvezl výhru 2:4. V duelu, který se hrál v tropickém horku první srpnovou sobotu, byli tentokrát aktivnější svěřenci Vlastimila Klusoně, ale své šance nedotáhli do gólového konce nebo je zmařil dobře chytající brankář Hoštic. A tak se šlo na přestávku za nerozhodného stavu 1:1. Po obrátce přeci jen hosté začali těžit ze své převahy a dostali se do dvoubrankového vedení. Poslední střelecké slovo měly ale Hoštice, které byly v útoku velice důrazné, a dokázali využít zaváhání hostující defenzivy. Vyrovnání pak přišlo v poslední minutě.

TJ Sokol Střelské Hoštice - TJ Hradiště 3:3 (1:1)

Branky: Rejšek 2, Vlk - Blažek 2, Stropnický

Hradiště: Kaška (46. Doležal) - Mála, Valach, Hanus, Pohnán - Čejka, Chassard, Stropnický, Suk - Blažek, Filaus. Střídali: Polcar, Hubička, Vyrostek

Trenér Hradiště Vlastimil Klusoň: ,,Utkání se hrálo v obrovském vedru a čekal jsem, jak hráči obstojí fyzicky, hlavně ti, kteří nemají moc natrénováno. Opět nás trápilo neproměňování šancí. Některé akce už splňovaly parametry z tréninkových nácviků, ale ještě je do začátku soutěže čas na vylepšení. Dobře se jeví mladíci, kteří se v dospělém fotbale teprve otrkávají, a vedle zkušenějších hráčů rostou."