Áčko Hradiště ovládlo memoriál v Dřítni

26.07.2020

DŘÍTEŇ - Fotbalisté Hradiště mají za sebou dva týdny přípravy. V sobotu 25. července se představili na Memoriálu bratří Hauserů v Dřítni, který letos napsal už padesáté pokračování. Kromě Hradiště a domácího celku se do klání zapojily Temelín a Hrdějovice. Každý zápas se hrál vždy dvakrát třicet minut. První semifinále mezi Hrdějovicemi a Temelínem rozhodl jediný gól. Ten vstřelil účastník B třídy z Hrdějovic a zajistil si finále. Hradiště ve svém prvním utkání narazilo na domácí celek. I když v prvním poločase na hřišti dominovali fotbalisté z píseckého kopce, z první branky se radoval soupeř. Hradiště však ještě do přestávky díky brankám Michala Pavlíka a Libora Pichlíka skóre otočilo. Po přestávce bylo na hřišti plno nepřesností a diváci už se dalšího gólu nedočkali. Do finále tak postoupil celek z Písecka. Duel o třetí místo byl v jasné režii domácích a kanonýra Klimeše, který se čtyřmi trefami podepsal pod vítězství 5:1. Ve finále mezi Hrdějovicemi a Hradištěm už bylo znát, že toho hráči mají plné zuby. Během šedesáti minut ani jeden tým gól nevsítil, a tak o celkovém vítězi rozhodly až pokutové kopy. Svěřenci Vlastimila Klusoně všechny penalty proměnili. Naopak jeden z pokusů Hrdějovic úžasně čapnul gólman Petr Doležal a zajistil tak mužstvu celkové prvenství. Zároveň se stal i nejlepším brankářem turnaje.