[2006] Turnaj v Hrádku u Rokycan

18.06.2017

V sobotu 27.5.2017 pořádala agentura TREFTO fotbalový turnaj v Hrádku u Rokycan pro hráče ročník narození 2006.

O účasti našeho týmu na turnaji rozhodly především nastavené propozice v počtu hráčů. Hrálo se systémem 7+1, který se kluci snažili celou sezonu nově naučit v okresní soutěži, kde se potýkali s hráči i o dva roky staršími. Zajímalo nás, jak to zvládnou s hráči stejného ročníku.

Turnaje se zúčastnilo 12 týmů rozdělených do dvou šestičlenných skupin. Tým TJ Hradiště odehrál základní skupinu s bilancí tři výhry, jedna remíza a jediná prohra s domácím týmem Rokycan. Postup do finálové skupiny se podařil a kluci vyhlíželi tři další soupeře v boji o medaile. Vzhledem k rostoucímu výkonu a zlepšující se hře s každým odehraným zápasem byl zisk medaile velkou výzvou.

Do šestičlenné finálové skupiny se probojovaly následující týmy: Hradiště, Kouhouti Rokycany, Košutka Plzeň, Senco Doubravka, Vejprnice, Kozolupy.

Tým Hradiště si do tabulky přinesl jednu výhru (3:0 Košutka) a jednu prohru (0:2 Rokycany) ze základní skupiny. Následující výhra nad týmem Kozolup (3:0) a ukradený bod jedinému neporaženému týmu turnaje - Senco Doubravka (2:2) - nasměrovali kluky na medailové příčky. Jako komplikace se jevila bezgólová remíza v posledním zápase s týmem Vejprnic (0:0). Nakonec vzhledem k vyrovnanosti týmů přineslo 8 bodů získaných ve finálové skupině stříbrnou příčku pro TJ Hradiště. Po výborně odehraném turnaji si kluci zaslouženě pověsili na krk stříbrné medaile a pochutnali si na chodském koláči.

Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen hráč TJ Hradiště David Stropnický.

Konečné pořadí turnaje:

1. Senco Doubravka (celkové skore 10:2)
2. Hradiště (celkové skore 14:5)
3. Kohouti Rokycany (celkové skore 11:3)

Turnaj byl výborně organizován. Zdobila ho vyrovnanost týmů, o čemž svědčí sedm remízových výsledků z 15ti odehraných zápasů finálové skupiny. Přínosem bylo herní setkání s netradičními soupeři.

Martina Klementová
Vedoucí týmu