Utkání v Dřítni se hrálo v režii Hradišťáků! Domácí schytali devítku

24.07.2021

DŘÍTEŇ - K druhému přípravnému zápasu vyjeli fotbalisté Hradiště do Dřítně, která nastupuje v jiné skupině nejnižší krajské soutěže. V sestavě Hradiště se kromě hráčů A týmu představilo několik dorostenců a na výpomoc dorazili i zkušení Lukáš Rája a Václav Zeman. Od úvodního hvizdu na hřišti dominovali hosté, kteří svého soupeře k míči téměř nepouštěli. Několik střeleckých pokusů skončilo mimo brankovou konstrukci. Až v 25. minutě se ve vápně dobře zorientoval František Řezáč a poslal Hradiště do vedení. O sedm minut později domácí inkasovali podruhé, když za faul nařízenou penaltu proměnil Matouš Kačírek - 0:2. Dvě minuty před pauzou se hosté radovali potřetí, po přihrávce Lukáše Ráji se prosadil Zdeněk Třeštík. Po obrátce už domácí sotva popadali dech, čehož Hradišťáci naplno využili. Postupně se trefili Stanislav Šteier, Petr Valach a Martin Pohnán. A za stavu 0:6 byla Dříteň zralá na ručník. Domácí se z ojedinělého brejku dočkali alespoň čestného gólu. Pak už si střelecké slovo vzali znovu svěřenci Vlastimila Klusoně. Pod sedmý gól se podepsal znovu Kačírek - 1:7. Závěrečné minuty pak patřily Radku Stropnickému, který dvěma přesnými pokusy z dálky upravil na konečných 1:9. Jedinou větší příležitost Dřítně zlikvidoval skvělým zákrokem gólman Petr Doležal.

TJ Dříteň - TJ Hradiště 1:9 (0:3)

Branky: 25. Řezáč, 32., 79. Kačírek, 43. Třeštík, 51. Šteier, 56. Valach, 59. Pohnán, 84., 89. Stropnický

Hradiště: Doležal - Mála, Kačírek, Valach, Hejný - D. Pichlík - Suk, Pohnán, Stropnický, Šteier - Řezáč. Střídali: Polcar, Třeštík, Bureš, Zeman, Rája

Trenér Vlastimil Klusoň: ,,V utkání jsme si vyzkoušeli nějaké varianty a nevypadalo to špatně. Zápas jsme měli po celou dobu pod kontrolou. Jsme ve fázi přípravy, a pokud budou kluci pracovat jako doposud, určitě se jim to fotbalově vrátí. Opět jsme měli velký problém se na zápas sejít. Velké dík patří dorostencům a klukům z béčka, kteří rádi pomohli."