[Muži] Sokol Sezimovo Ústí - Hradiště 0:2 (0:2)

04.09.2022

Náš tým odehrál utkání 3. kola I.B třídy na půdě týmu, který ještě minulou sezonu válčil v krajském přeboru, v nezvyklou hrací dobu v 10.15.

Ústí chtělo hrát fotbal a našemu týmu taková mužstva vyhovují. Většinu času bylo v prvním poločase Hradiště více na míči a z toho pramenily i šance. Ve 20. minutě šel Řezáč sám na brankáře domácích, ale v dobré pozici hledal ještě lépe postaveného Gažíka, kterého špatnou přihrávkou ani do šance neposlal. Hradiště to nezlomilo a ve 25. minutě se po presinku dostal k míči Hejný, který nechytatelnou střelou z 25 metrů nedal domácímu brankáři šanci. Domácí se vzpamatovávali ze šoku a tak tentokrát udeřil po špatné přihrávce domácích Gažík levou nohou, 0:2.

Ve 2. poločase se domácí snažili víc útočit, tím ale dávali větší možnosti k rychlým útokům do otevřené obrany. Bohužel další šance Gažík ani Hřebejk neproměnili. Domácí se do šancí dostávali sporadicky a když k nějakému závaru došlo, zlikvidoval ho výborně chytající Lapeš. A když i ten byl v 76. minutě překonán, zaskočil za něho obětavým zákrokem Hubička. Hradiště si již ke konci utkání náskok pohlídalo a potvrdilo výkonem své předchozí výsledky.

Trenér Vlastimil Klusoň: Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Soupeř měl na kontě jen výhry a v domácím prostředí chtěl uspět. Ústí má velmi dobře věkově i výkonnostně poskládaný tým. Měli jsme i určité informace, kterých jsme dokázali využít. Hráči přistoupili k utkání zodpovědně a předvedli vynikající výkon. Nebudu vyzdvihovat jednotlivce, na výhře se podílel celý tým. Prostě a jednoduše, týmový výkon.

Sestava: Lapeš, Hubička, Valach, Blažek, Mála, Čejka, Stropnický, Třeštík, Hejný, Řezáč, Gažík, střídali Hřebejk, Polcar