[Muži] Pouťový turnaj Čkyně

24.07.2022

Po týdenní přípravě jsme absolvovali další náročná utkání, a to na silně obsazeném turnaji ve Čkyni za účasti domácích, Protivína z krajského přeboru, účastníka 1. A třídy ze západočeského kraje, týmu Hrádek u Sušice, a našeho týmu. Z 22členného kádru se omluvilo jedenáct hráčů (práce, dovolená, nemoc), tak nám ještě pomohl Luboš Zabloudil z B týmu.

V semifinále jsme měli za soupeře tým Protivína a herně jsme si opět nevedli špatně. Bohužel zkušenost z vyšší soutěže byla znát a Protivín zvítězil po dvou penaltách a školácké chybě 3:0. Hattrickem se blýskla nová posila Protivína z Písku Adam Petr.

V utkání o 3. místo jsme nastoupili proti Hrádku, ale náš profesorský fotbal v prvním poločasu neměl šanci. Z rychlého protiútoku jsme obdrželi branku a po riskantních výbězích brankáře nás soupeř potrestal druhou brankou. Druhý poločas byl zcela v naší režii, ale dokázali jsme jen korigovat první brankou Kuby Gažíka v našem dresu.

Trenér Vlasta Klusoň: Opět výborná konfrontace s celky z vyšší soutěže. Můžeme se v určitých parametrech rovnat, ale školácké chyby a zbytečné ztráty směrem dopředu dokáže soupeř trestat. Vidím, že každým zápasem jdeme nahoru. S jednou věcí se ale musíme poprat daleko víc, s kázní na hřišti.

Sestava: Doležal, Hubička, Hřebejk, Pohnán, Mála, Hejný, Stropnický, Horník, Zabloudil, Řezáč, Gažík. Střídali Schroll, Červeňák