[Ženy] Na republikové mistrovství se probojovalo Hradiště

13.02.2017

V českobudějovické hale Na Sádkách proběhl již 8. ročník krajské soutěže žen ve futsalu FIFA.

Na turnaji, jehož vítěz se zúčastní červnového Mistrovství ČR, startovala mužstva Sokola S. Ústí, Calofrigu Borovany a TJ Hradiště. Hrálo se systémem každý s každým na 2 x 20 minut.

Nečekaným, ale naprosto zaslouženým šampionem kraje se stal ve futsalu FIFA debutující tým TJ Hradiště. Svěřenkyně trenéra Petra Novotného nejprve šťastným gólem tři minuty před koncem zdolaly favorizovaný sezimoústecký Sokol a že nešlo o náhodu, potvrdily výhrou proti Borovanům.

Velkým favoritem byl Sokol S. Ústí. Nad Borovany vedl už 5:2, ale v závěru doplatil na neproměněné šance a finišující soupeř mu v závěrečných dvou minutách nastřílel tři góly. Pátým v poslední vteřině zkompletovala Benedová hattrick.

Nejlepší hráčkou byla trenéry určena Michaela Sitterová z Hradiště, nejlepší brankařkou Silvie Tomšů z Borovan a nejlepší střelkyní se čtyřmi góly se stala teprve 17letá Eliška Sýkorová, která v obou zápasech zaznamenala po dvou brankách.

Dosavadní vítězové: FK Lažiště (2010), Calofrig Borovany (2011), Sokol Jindřichův Hradec (2012), Platan Protivín (2013), Sokol Jindřichův Hradec (2014), Sokol Sezimovo Ústí (2015), Sokol Jindřichův Hradec (2016), TJ Hradiště (2017)

Výsledky turnaje (11. 2. 2017):

TJ Sokol Sezimovo Ústí - FK Calofrig Borovany 5:5 (4:2)

Góly: 10. Hrobská, 11. a 12. Šimáková, 19. Hrobská, 31. Sesztáková - 3. a 17. Benedová, 38. a 38. Sýkorová, 40. Benedová.

TJ Hradiště - TJ Sokol Sezimovo Ústí 2:1 (0:1)

Góly: 21. Michalcová, 37. Sitterová - 4. Stejskalová.

FK Calofrig Borovany - TJ Hradiště 2:4 (1:2)

Góly: 14. a 39. Sýkorová - 2. Sitterová, 19. Hynoušová, 31. Sitterová, 40. Němečková.