[Ženy] Kaplice ztratila s Hradištěm

20.03.2017

V nedělní pravé poledne bylo za deštivého počasí zahájeno utkání divize žen, ve kterém Hradiště hostilo Kaplici na umělé trávě v Písku.

První příležitost měly na svědomí hráčky Hradiště, jmenovitě Michaela Sitterová, z úhlu však mířila jen do vybíhající brankářky Klomfarové. Na druhé straně se do dobré pozice dostávala Pálková, ale své obranné povinnosti si na jedničku splnila Sigmundová. Přesto bezbrankové skóre dlouho nevydrželo. Na začátku třinácté minuty zahrávala trestný kop z pravé strany Mužíková a nepokrytá Michaela Sitterová dokázala dopravit míč za brankovou čáru - 1:0.

Další minuty patřily hráčkám kaplického Spartaku. Po faulu na Bartoníčkovou zahrávala přímý kop Praizlerová, Vaňková její střelu pokryla. V devatenácté minutě našla Praizlerová na levé straně rozběhnutou Stoklasovou, ta zpětnou přihrávkou oslovila Bartoníčkovou, ta však mířila pouze nad branku Hradiště. Na druhé straně mohla z brejku udeřit Hrušková, ale v rozhodující chvíli si balón ukopla. Z následného protiútoku hostujících hráček obdobná situace, kdy se do šance dostávala Pálková, ale i ona si dala před brankářkou příliš dlouhý balón.

V polovině první půle se ale vyrovnání přece jenom zrodilo. Rohový kop zahrávala Matoušková a na hlavičku Heleny Praizlerové byla Vaňková krátká - 1:1. Nedlouho poté mohly fotbalistky Spartaku otočit skóre ve svůj prospěch. Do vápna se protáhla Pálková, míč předložila do lepší pozice Bartoníčkové, ta v gólové pozici branku hradiště těsně přestřelila.

Poté se delší čas hra odehrávala mezi oběma šestnáctkami, šancí ubylo a čas se blížil poločasové přestávce. Více vzruchu ještě přinesla čtyřicátá minuta, kdy špatnou "bekovku" zachytila Cinglová, na poprvé si vylámala zuby na gólmance Klomfarové a druhý střelecký pokus ji zablokovala bránící Vocedálková. Do kabin tedy hráčky odcházely za nerozhodného stavu.

Ani druhý poločas nepřinesl změnu v rozložení sil na hřišti. Hra se častěji odehrávala mezi vápny, ve středu hřiště. Chvíli měly míč častěji na svých kopačkách domácí hráčky, pak zase byly momenty, kdy jej více kontrolovaly Kapličandy. V 63. minutě po spolupráce Vocedálkové s Bartoníčkovou byla ve slibné šanci Pálková, zakončovala po zemi, Vaňková stačila zasáhnout špičkou kopačky a míč vytěsnila na rohový kop. O chvíli později pak centr Křivové z pravé strany prolétl až na zadní tyč, Stoklasová však mířila mimo branku.

Zajímavý moment viděli přítomní diváci třináct minut před koncem. Při útočném výpadu po pravé straně útočící hráčka doslova povalila bránící Suchanovou, která skončila v kotrmelci, míč doputoval k brankářce Klomfarové, která jej chytila. Během této chvíle hráčky hostů u rozhodčího reklamovali odpískání faulu. Hlavní arbitr Štěrba zapískal a ukázal za kritiku rozhodčího na penaltu. Kupodivu tuto kritiku ani neocenil žádnou kartou, takže čí kritiku vlastně trestal nikdo ani pořádně nevěděl. K zahrání pokutového kopu se postavila Barbora Němečková, Klomfarová stranu vystihla a míč vyrazila na rohový kop. Že by v té chvíli spravedlnost nebyla slepá?

Netrvalo ale dlouho a Hradiště se z gólu radovalo. Po rohovém kopu byly hráčky Spartaku ve vlastní šestnáctce málo důrazné a díky tomu se z gólu radovala Veronika Kálalová - 2:1. Z hostujícího pohledu velice laciný gól. O vyrovnání se snažila Bartoníčková, zpoza vápna mířila jen nad branku. V 84. minutě naopak znovu udeřilo Hradiště. Na konci rychlého protiútoku byla velice vydařená střela Jany Cinglové, která byla po právu oceněna uznalým potleskem přítomných diváků - 3:1.

Závěr byl ale dramatický, protože tři minuty před koncem Kapličandy vstřelily kontaktní branku. Praizlerová našla na pravé straně rozběhnutou Zuzanu Matouškovou, která pronikla do vápna a střelou o bližší tyč snížila na 3:2. S blížícím se závěrem se hostující hráčky tlačily před svatyni Hradiště. V samotném závěru zahrávaly rohový kop, střela z úrovně první tyče byla ztečovaná na další roh, ale ten již rozehráván nebyl, jelikož dle hlavního rozhodčího se čas naplnil a zazněl závěrečný hvizd.

Vyhrál produktivnější tým, šance byly k vidění na obou stranách, fotbalistky Hradiště dokázaly proměnit o jednu více než hostující hráčky a proto si do tabulky připsaly cenné tři body.

TJ Hradiště - FK Spartak Kaplice 3:2 (1:1)

Góly: 13. Sitterová, 81. Kálalová, 84. Cinglová - 23. Praizlerová, 87. Matoušková. Rozhodčí: Štěrba - Matura, Tanáč. Bez karet. Diváků: 40.

Hradiště: Vaňková - Veselá, Mužíková, Hynoušová, Cinglová, Hrušková, Novotná, Sitterová, Nimburská, Sigmundová, Kálalová. Střídaly: Němečková, Michalcová. Trenér Petr Novotný.

Kaplice: Klomfarová - Vocedálková, Vávrová, Hnízdilová, Tošilová, Stoklasová, Praizlerová, Bartoníčková, Matoušková, Křivová, Pálková. Střídaly: Suchanová, K. Jedličková. Trenér Jaroslav Křiva.