Vráťova šedesátka aneb Pekelný narozeniny

20.11.2017

Koncem října oslavil šéftrenér mládeže TJ Hradiště Vráťa Peklo své šedesátiny. Bez většího pozdvižení, v klidu, tak, jak je mu to vlastní. Už tou dobou ale tajně běžela příprava velkolepé oslavy na jeho počest nazvané Pekelné narozeniny. Matka nápadu a hlavní organizátorka Saša Sigmundová povolala posily v podobě Martiny Klementové a Jitky Duškové a začalo se plánovat, propočítávat, vybírat, objednávat, zkrátka chystat. Dvě věci byly ze všeho nejdůležitější - sehnat co nejvíce hráčů, kteří se s Vráťou potkávali na hřišti v době jeho aktivní kariéry a dále udržet vše v tajnosti. Oboje se podařilo měrou vrchovatou. A to je co říci, když o oslavě věděla Vráťova rodina, jeho spolupracovníci, kamarádi, všechny děti, které trénuje i jejich rodiče, zkrátka celé TJ Hradiště včetně fanoušků - kromě Vráti.

V den Pekelných narozenin se na hřišti shromáždilo odhadem 150-200 gratulantů. Saša došla pro nic netušícího Vráťu a pod falešnou záminkou ho přivedla na hřiště. Vráťovi se zaleskly v očích slzy, když pochopil, že všichni ti lidé jsou tady kvůli němu. Po předání dárků (brankářský dres s 60-tkou a vlajka TJ Hradiště) se utvořila dlouhá fronta blahopřejících, čekajících na to, až budou moci potřást našemu Vráťovi pravicí, poděkovat mu za všechno, co pro klub a pro děti dělá a popřát mu hodně zdraví.

Poté, co Vráťa poskytl exkluzivní rozhovor pro Písecké postřehy, šel do dresu a do kopaček. Na hřišti se již totiž rozcvičovala "stará garda", jejímž byl golmanem a také mužstvo protihráčů - žen a dívek TJ Hradiště. Napříč generacemi všichni bojovali jako lvi a na hřišti odevzdávali maximum. Stejně tak v dalším zápase, ve kterém proti sobě nastoupili Vráťovi dospělí odchovanci. Svého bývalého kouče povolali rovněž do brány. Ani při třetím zápase se Vráťa nevzdálil z hřiště, proti sobě zde totiž nastoupili jeho současní svěřenci. Teprve potom se mohl i Vráťa přesunout k výtečnému guláši, který byl nachystán pro všechny účastníky oslavy, stejně tak jako čaj, grog, pivo a další dobroty.

Oslava se povedla na výbornou, společnost se výtečně bavila a já závěrem poděkuji všem, kteří se na její organizaci podíleli.

Jitka Dušková