Hradiště vedení nad soupeřem z vyšší soutěže neudrželo - fotogalerie

19.07.2021

ČKYNĚ - V neděli 18. července odehráli fotbalisté Hradiště první přípravný zápas na novou sezonu v nejnižší krajské soutěži. Na úvod vyrazili na Prachaticko, kde se utkali se Čkyní, která postoupila do A třídy. Ve Čkyni se představil hradišťský mix z áčka, béčka a dorostu. Diváci v utkání viděli celkem jedenáct gólů. Hradiště sice po první půli vedlo, ale Čkyně po přestávce přidala a výsledek zlomila na svou stranu.

Začátek zápasu byl z obou stran hodně opatrný. Jako první se osmělili hosté, které poslal do vedení přímou střelou z rohového kopu dorostenec Dominik Filaus -0:1. O čtyři minuty později se Hradišťáci radovali podruhé, když se znovu prosadil Filaus. Ve 22. minutě se domácím po pohledné kombinaci podařilo snížit -1:2. Za dalších deset minut svěřenci Vlastimila Klusoně znovu odskočili a nebyl to nikdo jiný než Filaus, který rozvlnil soupeřovu síť a připsal si hattrick -1:3. Gólová přehlídka pokračovala i ve zbytku poločasu. Čkyně dokázala znovu snížit, ale vzápětí vrátil Hradišti dvougólový náskok Stanislav Šteier -2:4. Čkyně ještě do přestávky zaznamenala třetí trefu a do druhé půle vstoupila s jednobrankovým mankem. Po změně stran Čkyně na hřišti dominovala, naopak hráči Hradiště vyrobili velké množství individuálních chyb, které soupeř dokázal potrestat. Domácí čtyřmi góly otočili nepříznivý stav a Hradiště si odvezlo prohru 4:7.

Hodnocení trenéra Vlastimila Klusoně: ,,K utkání jsme se dávali dohromady hodně narychlo, takže jsme vytvořili takový kombinovaný tým. V prvním poločase jsme hráli docela pěkný fotbal, trestali jsme chyby Čkyně a nás naopak několikrát podržel skvělými zákroky brankář Michal Kaška. Bohužel jsme obdrželi tři branky takřka po stejných chybách. V druhém poločase nám od 50. minuty došel dech a už to z naší strany bylo spíše o vůli a běžeckém tréninku než o fotbale. Pro nás to beru pozitivně jako herní trénink navíc. Chci poděkovat všem hráčům, kteří si udělali čas a hlavně dorostencům, kteří se vrátili z náročného soustředění."

SK Čkyně - TJ Hradiště 7:4 (3:4)

Branky Hradiště: Filaus 3, Šteier

Rozhodčí: Marek Mráz

Hradiště: Kaška (46. Novotný) - Mála, Hubička, Valach, Vyrostek - Blažek, Pohnán, Zeman, Kunt - Šteier, Filaus. Střídali: Polcar, Říha, Bureš