ML. PŘÍPRAVKA C (r.2008): Zimní úspěchy v hale i na písku!

01.04.2016

Tým přípravky TJ Hradiště ročník 2008 se v halové sezoně zúčastnil dvou dlouhodobých turnajů a dvou turnajů jednodenních. Účast na halových turnajích byla pro tým jednoznačně přínosná. Přispěla k získání nových fotbalových zkušeností a dovedností. Tým se setkal s konkurencí krajských týmů.

1. Seterm cup pro roč. 2008 a ml.

Jedná se o pětikolový turnaj pořádaný klubem SKP České Budějovice. TJ Hradiště je zvaným účastníkem turnaje již čtvrtým rokem. Účastnilo se deset týmů z jihočeského kraje - Třeboň, SKP 08, Vimperk, Hradiště, Loko ČB, Veselí, Soběslav, K.Újezd, FMA ČB, Čížová. Tým Hradiště se bez problémů probojoval do finálové pětice, kde v dalších dvou kolech usiloval o medailové umístění. Hradiště vybojovalo výborné 3. místo. Na prvním místě se umístila Třeboň před týmem Vimperku. Hradišťský Michal Hronek byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

Závěr: Organizace turnaje bezproblémová, jeden z mála dlouhodobých turnajů organizovaných pro minipřípravku. Systém turnaje zaručuje osm vyrovnaných zápasů v posledních dvou kolech.

2. Týnská zimní halová liga pro roč. 2007 a ml.

Turnaj v Týně nad Vltavou v kategorii mladší přípravka proběhl pětikolově za účasti deseti týmů. Po odehrání třech kol základní části se tým Hradiště probojoval do finálové pětice, kde v dalších dvou kolech bojoval o konečné umístění. Již postup do finálové pětice byl velikým úspěchem vzhledem k tomu, že turnaj byl určen pro hráče o rok starší. Navzdory velké marodce ve finálových soubojích zvládlo TJ Hradiště vybojovat nečekané 3. místo.

Závěr: Turnaj je dobře zajištěn organizačně, zázemí dobré. Vyhlašování se spoustou cen děti nadchlo.

3. Halový turnaj ve Vimperku pro roč. 2008 a ml.

Halový turnaj ve Vimperku proběhl za účasti šesti týmů. Hrálo se systémem každý s každým. TJ Hradiště skončilo na 1.místě. Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen Michal Hronek. Turnajů pro přípravky pořádaných ve Vimperku se TJ Hradiště již tradičně účastní.

Závěr: Turnaj je dobře organizován, vhodně zvolený počet účastníků, kvalitní soupeři.

4. E.O.N beachcup pro roč. 2008 a ml.

Tým ročníku 2008 byl pozván k účasti na nově vznikajícím projektu E.O.N. Beach cup. Jednalo se o jednodenní turnaj hraný v beach aréně na písku, tzn. na boso. Turnaj se konal v beach aréně v Českých Budějovicích. Hrálo se na malé hřiště, 3+1 hráčů, každý s každým 1x15 minut. Účastnilo se šest týmů: TJ Hradiště, MAS Táborsko, Junior Strakonice, Dynamo České Budějovice, FMA České Budějovice, TJ Roudné. Tým TJ Hradiště skončil na krásném 3.místě a přivezl si domů pohár a bronzové medaile.

Turnaj na písku byl pro děti hezkým zpestřením závěru podzimní sezony. Hráči se museli rychle přizpůsobit neobvyklému povrchu, lehkému gumovému míči a netypickému způsobu hry. Trenér ocenil fyzičku, předvedenou silovou hru a přizpůsobení se 'terénu'.

Závěr: Účast vhodná jako zpestření sezony a neobvyklý zážitek pro hráče.

vedoucí mužstva Martina Klementová